A Ball For All Piłka nożna niewidomych dzieci

pomóżmy razem

Pomóżmy im się uczyć i grać: piłka nożna dla niewidomych dzieci

Wszyscy kochamy piłkę nożną

Dzieci niewidome nie mogą zobaczyć piłki, ale mogą ją usłyszeć. Zaprojektowaliśmy specjalną ultra lekką mini piłkę nożną, której dzwoneczki dzwonią podczas gry. To naprawde cudowne uczucie, gdy dzieci mogą w końcu grać razem! Dzięki nam, dzieci niewidome odkrywają pokłady swojej niezależności i radości, które płyną z uprawiania sportu. Piłka nie jest na sprzedaż, może zostać tylko podarowana za pośrednictwem A Ball for All. Pomożesz nam?

Piłka nożna niewidomych jest sportem Paraolimpijskim!

Piłka nożna dla dorosłych niewidomych waży około 1.5 kilograma i jest dostępna na rynku, ale jest zdecydowanie za ciężka dla dzieci. Elias Mastoras, założyciel organizacji non-profit Youthorama w Salonikach w Grecji, zaprojektował i wyprodukował pierwszą na świecie piłkę nożną przeznaczoną dla dzieci niewidomych i niedowidzących. Ultra lekka mini piłka nożna z dzwoneczkami w środku nie jest dostępna w sklepach. Z Twoją pomocą możemy ją wysłać do każdego niewidomego dziecka!

Więcej info →
aballforall aballforall aballforall

Innowacja

Wszystko zaczęło się od pomysłu jak stworzyć piłkę nożną przeznaczoną dla dzieci niewidomych.

Globalny

Chcemy by nasza piłka trafiła do każdego kraju, w ręce każdego niewidomego dziecka. Do tej pory wysłaliśmy piłki do 212 krajów.

Rozwój

Pomoc w realizacji marzeń i samodzieloności niewidomych dzieci poprzez sport i edukacje.

Troska

Wiemy, że nasza piłka ma moc i pomaga zmienić na lepsze życie dzieci niewidomych i ich rodzin.

Pomóżmy razem

 

Jednorazowa
pomoc

Doceniamy wszelką pomoc finansową na jaką może liczyć program A Ball for All. Prosimy o udostępnienie naszego prjektu online, by dowiedział się o nas cały świat. Razem niesiemy pomoc i radość.

Wspieram teraz
 

Adoptuj
piłkę

Znasz dziecko lub rodzinę, która potrzebuje naszej piłki? Jesteś zainteresowany zasponsorowaniem piłki dla dziecka, szkoły, organizacji albo konkretnego kraju? Napisz do nas i zróbmy to razem!

Podaruj piłkę
 

Zostań naszym
bohaterem

Potencjalny dobroczyńca ma wiele opcji jak wspomóc nasz międzynarodowy program. Na każdej podarowanej wspólnie piłce, znajdzie sie logo sponsora. Razem możemy więcej!

Podaruj piłki

Kim jesteśmy?

Nasz założyciel Elias Mastoras

Elias Mastoras jest IBSA Blind Football Chairman 2021-2025, trenerem młodzieży w Narodowych Agencjach E + Youth w Grecji i na Cyprze. Jest trenerem FIDE Chess i mistrzem FIDE jako szachista. Był koordynatorem Światowej Piłki Nożnej IBSA w latach 2013-2017, koordynatorem sędziów Rio 2016 oraz sędzią meczu o złoty medal w Atenach 2004 i Pekinie 2008. Opatentował wyjątkową lekką piłkę dźwiękową, która jest dostępna tylko za pośrednictwem darowizny. W ciągu pierwszych trzech latach trwania kampanii #ABallforAll, ponad 8500 piłek zostało wysłanych do niewidomych dzieci, mieszkających w 212 krajach na 5 kontynentach. Elias jest prawnym przedstawicielem organizacji pozarządowej Orama Neon Youthorama. Możesz skontaktować się z nim bezpośrednio pod adresem mastorasgreece@gmail.com

Youthorama NGO

Youthorama powstała w 2003 roku jako miejsce spotkań młodych ludzi w wieku od 13 do 30 lat. Oprócz wspierania środowiska społecznego dla nastolatków i młodych dorosłych, realizuje warsztaty szachowe dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat. Od tego czasu działalność Youthorama jest prowadzona i wspierana przez gminę Pilea-Hortiatis (Saloniki) w Grecji.
W obszarze młodzieżowym organizowaliśmy i uczestniczyliśmy w dziesiątkach programów europejskich wspieranych zarówno przez Komisję Europejską Erasmus +, jak i Radę Europy. W ostatnich latach, szczególnie poprzez naszą kampanię #ABallforAll, skupiliśmy się na integracji młodych ludzi o mniejszych możliwościach poprzez sport i wspólną zabawę. Razem walczymy o lepszą przyszłość i świat.

A Ball for All

Youthorama, rozpoczynając kampanię #ABallforAll, postawiła sobie za cel podróżowanie do wszystkich zakątków świata i rozdawanie tych specjalnych mini piłek. Jesteśmy na dobrej drodze, aby piłki dotarły nawet do najbardziej odległych miejsc. Z Twoim wsparciem osiągniemy jeszcze więcej, a piłka zabrzmi w domu i szkole każdego niewidomego dziecka na całym świecie. W tym roku ukazała się pierwsza bajka „Piłka dla wszystkich”, nasi bohaterowie są bardzo zdeterminowani, aby uczynić świat lepszym miejscem!

aballforall aballforall aballforall aballforall

Jedna piłka, która dźwięcznie jednoczy świat

Masz pytania? Chcesz pomóc?

  • A Ball for All e-mail: aballforall.ngo@gmail.com
  • Elias Mastoras e-mail: mastorasgreece@gmail.com

Dane Banku

  • NAZWA ODBIORCY: ORAMA NEON YOUTHORAMA
  • BANK: ALPHA BANK
  • IBAN: GR5801407100710002101194342
  • SWIFT BIC: CRBAGRAA
  • BRANCH ADDRESS: VAS. OLGAS 103
  • (BRANCH ANALIPSEOS THESSALONIKI GREECE)